Wybierz jadłospis


Opis

Jadłospis przeznaczony dla osób z pierwotną lub wtórną nietolerancją histaminy. Wyklucza wszystkie produkty wysoko histaminowe. Nie będzie odpowiedni dla osób z poważniejszymi chorobami, jak SIBO, IMO, IBS czy zapalenie błony śluzowej żołądka. Nie rekomendujemy również stosowania u osób, u których nie zdiagnozowano nietolerancji – im bardziej urozrmacina dieta, tym lepiej!

Jadłospis będzie także odpowiedni dla osób z zaburzeniami tarczycy, które stosuje poranne leki (np. Letrox, euthyrox), gdyż wyklucza ze śniadania produkty mleczne, grejpfruty czy kofeinę. Więcej na temat efektywnego stosowania hormonów tarczycy przeczytasz w tym artykule.

UWAGA! Tolerancja na produkty histaminowe bywa bardzo różna i zmienna u wielu osób! Nie ma jednego schematu, który bylibyśmy w stanie zastosować w gotowej diecie. Dlatego, jeśli Twój poziom tolerancji jest bardzo niski może okazać się, że nie tolerujesz jeszcze dodatkowych składników diety. Więcej na temat nietolerancji histaminy przeczytasz w tym poradniku (klik).

X
X